Auto värvimine Autolion automaalritöökojas.

compare Autolion automaalritöökojas

Autokerel olev värv täidab kahte funktsiooni: esteetilist ja kaitsefunktsiooni. Auto värv ja värvikatte kvaliteet iseloomustavad autoomanikku. Teiselt poolt on aga ilma katteta metallist kere liialt vastuvõtlik välistegurite suhtes, milleks võivad olla: ilmastikuolud, aeg, kasutamistingimused, füüsilised mõjud jne. Ilma värvita roostetab kere ja kahjustub üsna kiiresti. Kõik see näitab ära auto värvikatte terviklikkuse ja kvaliteedi tähtsust.

Kuidas toimub värvimine?

Auto värvimise teenus – on üks kõige nõutumaid. Põhjus on selge – värvikate saab kahjustada kõige sagedamini – iga raskusastmega liiklusõnnetused, laste huligaansus parkimisplatsil, pikaajaline ekspluatatsioon, keemiliste reagentide mõju, ilmastikuolude tagajärjed ja muud tegurid.
„Autoliovn’is“ võib värvida autot täielikult, vahetades selle värvi ja tooni autoomaniku soovile vastavalt. Samuti on meie juures võimalus värvida autot osaliselt koos kvaliteetse katte terviklikkuse taastamisega.

Auto värvimise etapid:

Tooni ja värvi enda valimine. Autodele mõeldud värvikatted jagunevad samuti erinevatesse kategooriatesse vastavalt oma kvaliteedile ja muudele omadustele (matid, pärlmutriga, metallik-värvid jm). Valik toimub vastavalt autoomaniku eelistustele, kuid värvispetsialisti juhendamisel.
Nende detailide mahavõtmine, mis segavad auto kahjustatud osa täisväärtusliku värvimistöö teostamist. Kui on olemas võimalus teostada värvimistööd ilma detailide demonteerimiseta, siis kindlasti kasutame seda võimalust ära.
Ettevalmistustegevused. Remont tuleb kvaliteetne välja ainult siis, kui kahjustatud autoosa enne värvimist põhjalikult ette valmistada. Ettevalmistustöid on vaja läbi viia, et tasandada ära võimalikke defekte, eemaldada korrosiooni, puhastada mustusest, rasvatustada ning kanda peale krunti.
Värvimist teostatakse kohe peale kõikide ettevalmistustööde lõpetamist ning võrreldes ettevalmistustöödega võtab tunduvalt vähem aega, seda eriti osalise värvimise puhul.
Kuivatamine – teostatakse spetsiaalsete seadmete abil (elektrilised lambid, reflektorid, kuivatusaparaadid ja muud). Nende abil kuivab värvikate ühtlaselt ära.
Poleerimine – on vajalik katte väiksemate puuduste kõrvaldamiseks, laitmatu sileduse ja tasasuse saavutamiseks. Pealiskatet poleeritakse ainult peale selle täielikku kuivamist.

Kas autot võib värvida iseseisvalt?

Need inimesed, kes soovivad värvida või isegi täielikult üle värvida oma autot iseseisvalt, võivad leida küllaltki palju põhjalikku infot, kuidas seda teha. Teoreetiliselt on isegi reaalne värvida autot iseseisvalt piisavalt kvaliteetselt, kuid tegelikkus näitab, et selle käigus tuleb ette hulk takistusi ja igasuguseid konkse, mis mõjutavadki tulemust negatiivselt.
Iseseisva värvimise peamised probleemid:
• Kogemuse puudumine vajaliku värvitooni valimisel;
• Seadmete puudumine (auto ettevalmistamiseks, värvikatte pealekandmiseks, kuivatamiseks, poleerimiseks jm), ilma milleta pole võimalik saavutada edukat tulemust.
Kui teostada värvimist iseseisvalt eesmärgiga säästa raha, siis peaks olema valmis kulude suurenemiseks. Peale küllaltki suurt vaevarikast jändamist ning tühje kulutusi materjalidele ja seadmetele tuleb ikkagi sõita meistri juurde ning kogu tööd ümber teha.
Näiteks teostatakse meie automaalritöökojas mitte ainult kvaliteetset auto värvimist adekvaatse hinnaga, vaid antakse ka tehtud tööle garantiid. See aga võimaldab autoomanikel tõeliselt säästa.

Auto värvimise maksumus

Auto värvimise hinda mõjutab rida tegureid. Peamised nendest on:
1. Töö maht (täielik, osaline või lokaalne värvimine, värvimine koos teiste remonttöödega, kahjustatud koha pindala jne);
2. Eesmärgi tüüp (kahjustuste osaline likvideerimine, auto värvimine oma värvitooni, auto ülevärvimine teisse värvitooni, kujutise pealekandmine – on erineva hinnaga);
3. Valitud materjalid (auto värvimiseks mõedud värvide ja lakkide hinnad varieeruvad sõltuvalt tootjast ja kvaliteedist tunduvalt);
4. Auto mudel (Mida keerulisem ja tehnoloogisem on auto ise, seda kallimaks läheb ka selle värvimine).
Seega sõltub auto värgimise hind eelkõige kasutatavate materjalide maksumusest. Antud asjaolu seletabki ära, miks erinevates Tallinna automaalritöökodades võivad auto värvimise hinnad olla niivõrd erinevad.
.

Miks peab valima just meid?

Meie kasuks ütleb ära rida olulisi tegureid:
Kogemus ja professionaalsus – kõik meie meistrid läbivad koolitusi, tõstavad oma kvalifikatsiooni ning omavad suurt kogemust antud teenuse osutamises.
Läbipaistvus ja avatus – eelseisvat tööd kooskõlastatakse alati autoomanikuga. Kuna enamasti pole eelnevalt võimalik määrata täpset hinda, siis kliendile antakse võimalust jälgida remonttööde käiku ning kontrollida kogu protsessi. Samuti on võimalik jätta oma autot meile ning me anname teada, kui töö on lõpetatud.
Kättesaadavus igal ajal – meie automaalritöökoda töötab ka puhkepäevadel ja riigipühadel. Kõik, mis kliendil ona vaja – lihtsalt meile eelnevalt helistada ning leppida kokku meie juurde pöördumise aega. Garantii – me töötame kvaliteetselt, mispärast ei karda anda kõikidele oma teenustele garantiid.
Kui te veel kahtlete, kus Tallinna linnas teostada auto värvimist, siis tulge „Autolion‘i“ – siin te saate veenduda ideaalses hinna ja kvaliteedi suhtes.

Tähelepanu: „Autolion‘i“ automaalritöökojas teie auto mudeli värvimise hinna täpsustamiseks võtke meiega ühendust veebilehel näidatud kontaktidel.
Me broneerime teile aega vastavalt teie soovidele. Kui teid huvitab remondi ja värvimise eelnev ligikaudne hinnapakkumine, siis võite ära täita meie veelehel www.autolion.ee päringu vormi või tulla meie juurde kohale.